TEHNICIAN SERVICE

AgroConcept
Valabil până la 9 octombrie 2017

AgroConcept

AgroConcept recrutează pe poziția de TEHNICIAN SERVICE la nivelul întregii țări.

ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI

– Asigură asistență tehnică pe durata execuției lucrărilor de reparații și punere în funcțiune a echipamentelor și instruiește operatorul desemnat de client cu privire la utilizarea utilajului.
– Efectuează, în locaţia clientului, activităţi de revizie, întreţinere şi reparare a utilajelor şi echipamentelor agricole.
– Asigură intervenția tehnică în timpul optim asupra echipamentelor în scopul remedierii acestora.
– Localizează și diagnostichează corect defectul utilajului; stabilește necesarul de piese de schimb pentru finalizarea operatiunii.

CALIFICĂRI ȘI EXPERIENȚĂ

– Studii medii tehnice de specialitate (electromecanică, mecanică agricolă etc.).
– Cunoștințe tehnice cu privire la mașinile și utilajele agricole.
– Cunostințe bune de mecanică, hidraulică, pneumatică și electronică.
– Persoană pro-activă, orientată către client și către rezultate, capacitate de a evalua şi a lua decizii tehnice.
– Abilități de operare a calculatorului.
– Carnet de conducere categoria B.
– Cunoașterea unei limbi străine de circulație internațională, preferabil limba engleză, constituie un avantaj.

BENEFICII

– Oportunități de dezvoltare a carierei într-un mediu competitiv.
– Oportunități de training în țară și în străinatate.
– Telefon mobil, laptop, mașina de serviciu.

Trimite CV-ul tău la: [email protected] sau [email protected]

Pentru a aplica la acest job trimite detaliile pe e-mail la hr@agroconcept.ro

Aplică prin webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook