MANAGER ZONAL – VÂNZĂR...

MANAGER ZONAL – VÂNZĂRI ECHIPAMENTE AGRICOLE

AgroConcept
, Valabil până la 31 ianuarie 2017

AgroConcept

Compania AGROCONCEPT angajează MANAGER ZONAL – VÂNZĂRI ECHIPAMENTE AGRICOLE – pentru județele Dâmbovița și Prahova.

Atribuții și responsabilități:

– Alcătuirea unui portofoliu de clienți, menținerea și dezvoltarea acestuia într-o manieră profe-sionistă și sustenabilă.
– Realizarea unei viziuni de vânzare și a unui set de strategii pentru realizarea acestei viziuni.
– Ajustarea strategiilor de vânzare dupa schimbările pieții și ale domeniului de activitate al firmei.
– Translatarea strategiilor în obiective măsurabile, compatibile și specifice și detalierea acestora în planuri de acțiuni.
– Comunicarea continuă cu întreaga echipă de vânzări și alinierea cu departamentele implicate.
– Echilibru între atingerea obiectivelor și relațiile din cadrul echipei.
– Mobilizarea eficientă a resurselor necesare atingerii obiectivelor.
– Dezvoltarea, împreuna cu superiorul ierarhic și celelalte departamente implicate a listei de prețuri.
– Monitorizarea, împreuna cu ceilalți membri ai echipei de vânzări, a acțiunilor concurenței și comunicarea acestor acțiuni către superiorii ierarhici.
– Translatarea strategiilor de marketing în inițiative și concepte pentru client.
– Demonstrare de spirit de echipă și capacitatea de a lucra eficient în grup.
– Participarea la diverse programe de training și dezvoltare oferite de către companie.
– Revizuirea periodică, împreună cu superiorul ierarhic, a performanțelor individuale de vânzări.
– Revizuirea organizării, împărțirii teritoriale și obiectivelor de vânzare, când este cazul.
– Crearea unui cadru de lucru propice dezvoltării personale și creșterii eficienței fiecăruia.
– Menținerea unei atmosfere deschise, disciplinate și a entuziasmului, prin furnizarea de indicații clare și feed-back constant.
– Monitorizarea strictă a cheltuielilor individuale legate de activitățile companiei.
– Lucrul în teren (minim 70% din timp) cu clienții și partenerii companiei.
– Furnizarea de răspunsuri logice problemelor ce apar, funizarea de planuri și măsuri pentru rezolvare acestor probleme.
– Furnizarea de recomandări și feedback superiorilor pe probleme specifice de vânzare și distribuție.

Calificări și experiență:

– Studii medii/superioare.
– Minim 3 ani experiență într-un post cu responsabilități similare.

Competențe:

– De ordin tehnic, legate de domeniul de activitate – marketing, vânzări.
– Cunoașterea unei limbi străine de circulație, preferabil limba engleză.
– Flexibilitate.
– De operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat;
– Permis conducător auto categoria B.

Beneficii:

– Posibilitate de dezvoltare profesională.
– Salariu motivant, în funcție de performanțele înregistrate.
– Comision din vânzări.
– Echipă tânară, motivată și orientată spre atingerea obiectivelor.

Trimite CV-ul tău la: [email protected]

AgroConcept, importator și distribuitor exclusiv New Holland Agriculture în România, recunoaște importanța capitalului uman implicat în activitățile companiei. Oamenii sunt nucleul afacerii și tot ei sunt motorul tuturor activităților, iar AgroConcept prețuiește forța de muncă profesionistă și dedicată.

Principalele domenii de activitate ale AgroConcept sunt comercializarea de utilaje și echipamente agricole, asigurarea unui serviciu complet de asistență (service și piese de schimb) și furnizarea de soluții financiare avantajoase.

Pentru a aplica la acest job trimite detaliile pe e-mail la hr@agroconcept.ro

Aplică prin webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook