BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER V...

BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER VITICULTURĂ

AECTRA
Valabil până la 17 decembrie 2017

AECTRA

Compania AECTRA angajează BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER pentru sectorul VITICULTURĂ

Candidatul ideal

-Studii superioare horticultura cu specializare in viticultură
-Minim 3 ani experiență tehnicp în viticultură (expert în tehnologii de nutriție, tehnologii de protecția plantelor, cunoașterea bazinelor viticole)
-Minim 2 ani experiență în vânzări dedicate domeniului viticol, marketing de produs
-Cunoștințe tehnice și de specialitate despre nutriția plantelor
-Cunostințe despre piață – bazine viticole, ferme viticole, concurență, clienți din zona alocată
-Cunoștinte Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)

Descrierea jobului

• Oferă servicii de expertiză și consultanță pentru producatorii viticoli cu privire la toate aspectele legate de viticultură, cu scopul de a promova si a vinde tehnologiile sau produsele Aectra
• Oferă consultanță tehnică relevantă clientilor, prin efectuarea vizitelor periodice în teritoriu la clientii viticoli alocati
• Dezvoltă relatiile comerciale in teritoriu cu produsele companiei, vanzand direct catre viticultori de tip key account, fermieri medii – mari si prin distributie (retail)
• Planifică si efectueaza vizite periodice la viticultorii de tip key account si fermierii medii – mari din zona arondata si promoveaza tehnologiile si produsele Aectra
• Negociază si semneaza contractele cu clientii alocati regiunii, respectand atat conditiile comerciale cat si limitele de autoritate si competenta
• Urmăreste buna derulare a contractelor agreate cu viticultorii de tip key account si fermierii medii – mari: termene de livrare, specificatii tehnice si de calitate si se asigura de incasarea la termen a creantelor
• Monitorizează sistemul de distribuție catre clienti, urmarind in permanenta prezenta produselor distribuite de Aectra, a ofertelor speciale si a materialelor publicitare
• Organizează și participa local la actiunile de promovare pentru produse (prezentari, direct mailing, targuri, seminarii, simpozioane, campanii promotionale, demo-trials, testari in camp etc)

Beneficii oferite

• Oportunitatea desfășurării activității într-o firma lider incontestabil de piata pe segmentul de interes, cu spirit antreprenorial, ce are ca filozofie dezvoltarea profesionala in mod constant
• Training specializat in domeniul agribusiness in zona tehnologiilor de varf
• Suport in promovarea intensa de marketing cu scopul de a creste si motiva distribuitorii existenti/noi Toate instrumentele de lucru necesare: masina, mobil, laptop, tableta
• Bonusuri, premii în funcție de realizări

Descrierea companiei AECTRA

Cu o experiență de peste 25 de ani în domeniu, Aectra Agrochemicals, leaderul pieței de nutriție și stimulare a creșterii a plantelor din România, continuă să investestească în cea mai performantă și profesionistă echipă din Agribusiness. Suntem determinati sa continuam sa creem si sa dezvoltam segmentele de piata vizate, prin portofoliul unic si inovator in domeniu (e.g. ATONIK, TERRA SORB, BlackJak, etc), prin expertiza tehnologica acumulata in ultimele decenii impreuna cu partenerii nostri si, mai ales, prin intermediul valorii si cunostiintelor echipei noastre de profesionisti Suntem o Companie care prin Inovatie, Profesionalism, Implicare si Performanta, aduce un aport semnificativ in segmentul cu cea mai impresionanta dinamica si dezvoltare tehnologica din Agribusiness.

Trimite CV-ul tău la: [email protected]

Pentru a aplica la acest job trimite detaliile pe e-mail la hr@aectra.ro

Aplică prin webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook