AGENT VÂNZĂRI PIESE DE SCHIM...

AgroConcept

Compania AGROCONCEPT angajează AGENT VÂNZĂRI PIESE DE SCHIMB PENTRU ECHIPAMENTE AGRICOLE – pentru punctele de lucru AgroConcept din Craiova, Călărași, Constanța, Iași, Timișoara, Carei și Cluj.

Atribuții principale:

– Realizează planul lunar, trimestrial, anual de vânzări.
– Prezintă și promovează direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clienții po-tențiali și cei existenți.
– Prospectează în permanență piața în vederea identificării de noi clienți și a creșterii cotei de piață a produselor, serviciilor în zona în care acționează.
– Menține permanent legătura cu clienții existenți pentru fidelizarea acestora.
– Întocmește rapoarte privind situația vânzărilor, concurența, noile tendințe din piață, potențialii clienți.
– Urmărește încasarea comenzilor și face propuneri pentru acordarea de eventuale reduceri sau amânări de plată pentru clienții fideli.
– Execută orice alte dispoziții date de superiorul ierarhic direct în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei, în limitele respectării temeiului legal.

Calificări și experiență:

• Minimum studii medii cu bacalaureat, eventual studii superioare.
• Experiență de minim 1 an într-un post similar din vânzări.
COMPETENȚE:
• De ordin tehnic, legate de domeniul de activitate – marketing, vânzări.
• Cunoașterea unei limbi străine de circulație, preferabil limba engleză;
• De operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat;
• Permis conducător auto categoria B.

Beneficii:

• Posibilitate de dezvoltare profesională.
• Salariu motivant, în funcție de performanțele înregistrate.
• Comision din vânzări.
• Echipă tânară, motivată și orientată spre atingerea obiectivelor.

Trimite CV-ul tău la: [email protected]

AgroConcept, importator și distribuitor exclusiv New Holland Agriculture în România, recunoaște importanța capitalului uman implicat în activitățile companiei. Oamenii sunt nucleul afacerii și tot ei sunt motorul tuturor activităților, iar AgroConcept prețuiește forța de muncă profesionistă și dedicată.

Principalele domenii de activitate ale AgroConcept sunt comercializarea de utilaje și echipamente agricole, asigurarea unui serviciu complet de asistență (service și piese de schimb) și furnizarea de soluții financiare avantajoase.

Pentru a aplica la acest job trimite detaliile pe e-mail la hr@agroconcept.ro

Aplică prin webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook